SCHINDELE’S MINERALIEN®

Popis

SCHINDELE’S MINERALIEN®

- jsou skvělým výživovým, minerálním doplňkem, který používáme při odkyselování organizmu.

JAK VŠECHNO ZAČALO
Na jaře roku 1981 při stavbě lesní cesty byl použit k vyštěrkování materiál, který, jak se brzy zjistilo, vynikal zvláštními vlastnostmi.
Prach, který vznikal při štěrkování, spadal na kolem ležící zem a stromy. Silné dešťové srážky pak přispěly k tomu, že se tento prach vsákl do půdy. Několik již k pokácení označených nemocných jedlí bylo znovu zelených.

Pan Robert Schindele senior byl zprvu udiven a hledal v rámci vědy vysvětlení, které mu dala analýza kamene: Minerály v minerální hornině byly odpovědné za to, že se jedle znovu zezelenaly. Díky zkoušce na sobě zjistil, že minerály působí i na lidské tělo. Podle odborné literatury jsou skvělým 100% doplňkem při překyselení organizmu.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ MINELÁLY A JEJICH FUNKCE

Vápník je důležitý pro zdravé kosti, zuby a posiluje vazy. Nedostatek vápníku může vést k nervozitě a nedostatečnému spánku.

Železo je důležité pro krvetvorbu a obohacuje krev kyslíkem. Nedostatek železa způsobuje bledost, nedostatek sil, únavu a zvyšuje náchylnost k infekcím.

Draslík se stará o lepší prokrvení srdečního a jiných svalů, reguluje krevní tlak a odvodňuje.

Kyselina křemičitá podporuje trávení a dýchání buněk, zlepšuje se stav kůže, vlasů a nehtů.

Hořčík působí podpůrně na srdce a cévy. Nedostatek hořčíku vede k srdečním a oběhovým problémům a křečovým žilám.

Zinek posiluje buňky a podporuje látkovou výměnu. Nedostatek zinku je příčinou špatného hojení ran a neplodnosti, hladinu zinku také snižuje duševní stres.

VÝSKYT

Hornina nesoucí název „Schindeleho minerály“ je vulkanického původu a vznikla prolomením zemské kůry. Její složení je v této formě světově jedinečné. Pro blahodárné účinky kamenné mouky je vedle obsahu minerálů zvláště významné chování při rozpouštění minerálů, resp. přeměna v jiné minerály při uvolňování zvláštních atomů a molekul. Obsahuje minerály jako křemík, draslík, železo, hořčík, vápník, sodík, fosfor a hliník, ale i kovové stopové prvky jako mangan, zinek, bor, vanad, měď, chrom, kobalt, nikl, titan, niob, molybden, stříbro, selen a další. (Zdroj: znalecký posudek, Ing. Dr. Erik Mikura, stavební geolog )

Surovina se získává čistě mechanicky (bez použití výbušniny) těžbou bagrem a pak je podle měsíčního kalendáře lámána a mleta. Jemně mleté minerály (95 % pod 90µ) se pak plní přímo ze zásobníku bez příměsi jakýchkoli cizích látek do plechových dóz, nebo vegetariánských kapslí.

NÁVOD K POUŽITÍ

Doporučuje se nepřekračovat denní dávku – pro dospělého 1 odměrka (přibalena – může být zasypána hlouběji v minerálech), popř. 8-9 kapslí.

SCHINDELEHO MINERÁLY ANALÝZA KVĚTEN 2010

Složení ve 100g v denní dávce 6g
Kyselina křemičitá SiO2, Si2O3 56900 mg 3414 mg
Hořčík MgO 850 mg 51 mg 14% *
Železo Fe 350 mg 21 mg 150 % *
Hliník Al 260 mg 15,6 mg
Vápník CaO 119 mg 7,14 mg 0,9 % *
Draslík K 56 mg 3,36 mg 0,17 % *
Fosfor P 14,5 mg 0,87 mg 0,12 % *
Mangan Mn 12,9 mg 0,77 mg 38,5 % *
Sodík Na 12 mg 0,72 mg
Zinek Zn 7,2 mg 0,43 mg 4,3 % *
Měď Cu 1,9 mg 0,114 mg 11,4 % *
Barium Ba 1,6 mg 96 µg
Chrom Cr 570 µg 34,2 µg 85,5 %
Nikl Ni 0,49 mg 29,4 µg
Vanadium V 0,44 mg 26,4 µg
Kobalt Co 0,38 mg 22,8 µg
Titan Ti 0,32 mg 19,2 µg
Bor B 0,1 mg 6 µg
Molybden Mo 0,1 mg 6 µg 12 % *

*Podíl doporučené denní dávky dle nařízení o označování výživných hodnot

Potravinové doplňky nejsou náhradou vyvážené a pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí.

Neužívejte společně s černým/zeleným čajem, kávou nebo mlékem, tyto nápoje mohou blokovat příjem železa. Doporučený odstup 1 – 2 hodiny!

Neužívejte společně s vitamínovými přípravky E nebo s oleji silně obsahujícími vitamín E. Odstup 1 – 2 hodiny.

Neužívejte zároveň s léky nebo homeopatickými přípravky – časový odstup 3 – 4 hodiny.

Časové odstupy jsou uváděny proto, že by minerály mohly zneutralizovat efekt dalších konzumovaných látek a vyloučily by je z těla dříve, než by stačily zapůsobit.

Pijte dostatečně vody – stolice se může černě zabarvit, protože produkty látkové výměny a nezužitkovatelné minerály, jako např. železo, mohou být vyloučeny.Lze zakoupit ve formě mletého prášku, nebo naporcované v kapslích. Cenově je výhodnější balení mletých minerálů, nicméně z naší praxe víme, že mnozí konzumenti vítají praktické nakapslované minerály.

400g mletých minerálů 565,- Kč pro člověka cca na 2-3 měsíce, lze použít i na pleťové masky (citlivějším osobám může být nepříjemné jemné skřípání mezi zubama)použití: 1 odměrku do sklenice vody, zamíchat a vypít.

500 kapslí plněných mletými minerály 786 ,- Kč (390g) pro člověka cca na 2 měsíce (praktické balení minerálů můžete je mít vždy po ruce ) použití: 8 – 9 kapslí za den

Země původu: Rakousko

Související produkty - SCHINDELE’S MINERALIEN®

MeineBase® zásaditá-minerální směs s mnohostranným ...

Od 90.00 Kč

Omnimolekulární "živá" potravinová směs k doplnění ...

Od 825.00 Kč
* Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH