Různé

Popis

Na ochucení, oživení, obohacení, zahuštění... svého jídla můžete požít celou řadu zajímavých produktů.

Většinu těchto produktů od doby kdy jsem před rokem přestala provozovat kamennou prodejnu nenabízíme.

Umeboshi švestičky, Země Japonsko, Distribuce Country life (150g)

Kuzu. Jedná se o škrob z kořene vinného keře často používaný v makrobiotice. Používá se k zahušťování pokrmů a dezertů. Země: Japonsko (50g)
Běžné použití na zahuštění: Kuzu se vždy rozdělává v malém množství studené vody a pak se přidá do vařícího se pokrmu který chceme zahustit.

Použití při oslabení organizmu, potřebě dodání energie lze 1/2 lžičky kuzu použít šálek vody + povařit 2-3 min. + umeboshi + pár kapek shoyu (japonská sojová omáčka  Shoyu )

Agar-Agar přírodní želírovací prostředek z mořské řasy 10g - na 1l tekutiny

Kypřicí prášek do pečiva bez fosfátů - s Vinným kamenem (vinný kámen, kukuřičný škrob, jedlá soda) 40g ( na cca 1kg mouky)

Lahůdkové droždí sušené se 7% sladového výtažku, Země: Francie (150g) je doporučováno i dětem pro vysoký obsah vitamínu B. Nejedná se droždí, kterým byste mohli nakynout těsto. Používá se na ochucení hotového jídla, přidává se do pomazánek, lze s ním posypat rizoto, polévka, chléb s máslem . . .

Tamari Sunfood (300 ml) koncentrovaná sojová omáčka. Složení voda, sojové boby, moř. sůl, koji. země původu Japonsko

Yamato shoyu Sunfood (300 ml) japonská sojová omáčka. Složení: voda,sojové boby,pšenice,moř.sůl,koji. země původu: Japonsko

Miso Ječmenné ve skle Sunfood (250g), nepasterované,složení:sojové boby bio, ječmen bio,moř.sůl,koji, země původu Japonsko

Miso pasta ječmenná v plastovém sáčku s uzavíratelným uzávěrem, Muso-Japonsko (345g), složení: soja bio,ječmen bio 30,9%,voda,sůl 15,5%,koji

Umeboshi pasta BIO (150g), MUSO-Japonsko, složení: ume švestky, mořská sůl.

Daikon pickes Terrasana (50g), složení:daikon kořen,kukuřičný sirup,rýž. ocet,shoyu,mořská sůl, země: Japonsko

Shio-kořenící směs z listů Shio (50g),Terrasana, složení: shio listy,mořská sůl,umeocet,země Japonsko

Shitake Bio, Danfood (50g), složení: bio sušená houbička shitake,země: prod. EU

Lotus Kořen, Sunfood (20g), složení: kořen lotusu sušený, země Japonsko

 

Kliknutím na ikonu KOUPIT se vám zobrazí všechny varianty z této kategorie i s jejich cenami. Jak jsem zmínila většinu z nich v současnosti nenabízíme, nicméně je můžete pravděpodobně koupit ve Vaší lokální zdravé výživě. Jsou to skvělé suroviny.

Příspěvek o některých výše zmíněných surovinách najdete na tomto odkazu:https://www.club-vital.cz/clanek/jaro-2013-inspirace