Zkušenosti s Křemelina Diatom X (200g, 350g, 800g, 2,5 kg, 4 kg, 10 kg)

Jaké jsou naše zkušenosti, aneb jak jsme ke křemelině přišli ?

V dostupných materiálech jsem našla informace, které doporučovaly brát na čištění trávicího traktu křemelinu alespoň 60 dní v kuse, náš dodavatel mě ujistil, že se dá brát i dlouhodobě. Tak jsem ji v první fázi použití brali od jara do podzimu. Sobě jsem ji míchala do malé skleničky s vodou a synovi přimíchávala ráno do snídaňové kaše. V té době jsem hlavně kvůli synově ekzému udělali výrazné změny v našem jídelníčku a naše trápení časem ustalo. Mám křemelinu ráda pro její čistotu a jednoduchost.

Od té doby ji použiji, když cítím, že ji zrovna potřebuji (například: dovolená v Tunisu a nejasnost místních "breber", období kdy jsem vnímala překyselení, povrchově na mazání pupínků, když cítím, že jsem si nějakými stravovacími návyky "rozhodila" střeva a chci si je dočistit, při detoxu na vyvedení odpadních látek).


Další praktické zkušenosti mám s Křemelinou při odpouzování mravenců v krámku se Zdravou výživou, kterou jsem 4 roky provozaovala. Občas se stalo, že se z nějakých škvír začali mravenci trousit do skladu. Tak jsme je vymetli ven a obsypali místa odkud lezli. A křemelinu jsme tam nějakou dobu nechali. Mravenci zmizeli a rozsypyná křemelina, která vypadá jako mouka mi tam rozhodně vadila méně než oni.

Se psaním zkušeností je to od doby změny legistativy v EU před pár lety trošku náročnější, proto se nebudu více rozepisovat. Každopádně Křemelina je skvělým přírodním prostředkem.