pH proužky

Popis

Nabízíme pH proužky německého výrobce, které sami používáme. Mají rozsah 4,5 - 10, přesnost je po půl jednotkách.

Použití: pH proužky jednoduše, přesně a rychle měří pH v moči, slinách, nápojích, nebo tekutinách. K měření hodnoty pH ponoříme proužek třemi indikačními okýnky do tekutiny. Přiložíme ho k barevné stupnici a určíme hodnotu pH. (Pokud stupnici držíme ve svislé poloze v levé ruce, vidíme čísla označující pH v levo a měřící papírky přikládáme vodorovně z prava. Vždy hledáme trojici čtverečků, které se nejvíce shodují.)

Výsledky: pH ranní moči bývá v rozmezí 5 – 7,5 . U zdravých jedinců je ranní moč mírně kyselá. Podle Dr. Jentschury by nemělo klesat pod 6, ani být dlohodobě zádasadité. V průběhu dne se pH moči mění. Pokud nejste spokojeni se svým pH, nebo, Vás obtěžují nějaké příznaky překyselení obraťte se na nás.

Osobní poznámka: velkou výhodou je, že tyto prožky na měření Ph jsou opravdu lehce očitatelné a přesné. Odkyselováním se zabývám více než 5 let a tak jsme za tu dobu vyzkoušela ledacos. Měla jsem nějaké obyčejné proužky na měření z drogerie a z lekarny, které stály kolem stovky a nebyla jsem podle nich schopná říct jaké pH jsem naměřila. Měla jsem i elektronický měřák pH, ale po té co došly baterky jsme ho již nebyli schopní zkalibrovat, tak nejraději zůstávám u těchto proužků. U pH je rozdíl jednoho stupně desetinásobek kyselosti/zásaditosti, proto je velký rozdíl, je li pH 5,5, nebo 6,5. Tím že tyto papírky měří s přesností na půl stupně, tak je mám oblíbené.