potraviny na dovolenou, přednáška s léčitelkou v ústí

Úvodem

Milí příznivci naší zdravé výživy,

zaznamenali jsme, že někteří z Vás již nakupujete jídlo na dovolené, brzy nastane celá vlna zaslouženého odpočinku, tak bych Vás v tomto newsletteru ráda upozornila na některé výrobky z naší nabídky, které s oblibou vozím na cesty já.

Dále bych Vás chtěla srdečně pozvat na trochu duchovní podpory ve formě Transformační-léčivé přednášky s léčitelkou Jarkou Matouškovou, která bude v Ústí v úterý 17.června.

Léčivá a transformační přednáška

V příloze máte letáček o přednášce, která se bude konat v úterý 17.června od 17:00 do cca 20:00 v Ústí ve studiu Karima.

Po více než roční známosti jsem pocítila nutkání uspořádat optimistické povídání a léčitelkou Jarkou Matouškovou a pozvala jsem ji k nám do studia. Je to žena která pracuje s energiemi. Své schopnosti, pochopení, zkušnosti používá pro sebe i pro lidi, kteří se na ní obrátí se žádostí o pomoc v mnoha směrech běžného života. Léčí, nebo lépe řečeno harmonizuje zdraví, vztahy mezi generacemi, v rodinách i v pracovním prostředí, situace ve firmách, naladění duše, podnikatelské záměry ... Pomáhá dalším k osobnímu rozvoji. Je pochopitelná, přirozená, lidská a její spojení s tvořivou energií ji prostě věřím. Jsem si jistá, že může mnoha lidem pomoci otevřít nové obzory, přiblížit je k jejich podstatě, nalít životní optimismus, povzbudit je k projevení sebe samých, pomoci jim oživit své vnímání, cítění. Osobně se při a po každém setkání s ní cítím spokojenější a vyladěnější. Nabízí i osobní sezení, sama jsem na takovém byla a velice mi pomohlo. Není to tak, že by mi Jarka říkala co mě čeká a co mám dělat a tak podobně, pomáhá mi v uvědoměních a v nastavení mého systému do "nulového" bodu, ze kterého se pak můžu posouvat dál podle mých rozhodnutí a následných kroků.

Pokud Vás zaujala tato má upoutávka, přečtěte si podrobnosti v přiloženém letáčku.

Jídlo od nás na dovolenou

seznam tipů úvodem:
seitan speciál ve skle (není potřeba chladit)
tofu lunchemeet ve skle (není potřeba chladit)

vločky - jemné ovesné na snídaně, instantní rýžové a ječné na běžná slaná jídla , i jiné vločky a kaše, které máte rádi

kuskus - základní pšeničný a míváme i dva druhy bezlepkových

instantní polévky bez ochucovadel (mohou posloužit i jako omáčka, když se rozdělají v méně vody) - cizrnová, drožďová, rajská, žampionová, japonská ....

paštičky v menších a větších aluobalech, na bázi tofu - PATIFU, na bázi pohanky a fazole - amunak

chipsy, semínkové chlebíky, tyčinky s rozmarýnem, se sezamem, či lnem

sušené ovoce a semínka

flapjacky, lifebary a další musli a semínkové tyčinky

instantní miso polévky

něco na cucání do letadla

guarana - na únavu a překonání časových posunů
...

A teď s trochou omáčky.

Nedávno jsem byla v Indonézii, posléze u přátel na Slovensku a brzy se chystáme i s celou rodinou na cestu do Chorvatska. Jelikož naše rodinné stravovací návyky přesně neodpovídají klasickému vaření, vyplatilo se mi vždy si nějaké své vlastní suroviny vzít. Něco jiného se hodí do letadla na svačinku a jiné suroviny jsou fajn když jedete autem, či autobusem.

Co s sebou do letadla a když chcete jen tak něco na mlsnutí.
Na cucání při startu a přistání se mi osvědčily lékořicové pastilky v malinké kulaté krabičce bez cukru a umeboshi tabletky (Toto spíše doporučuji těm, kteří Umeboshi mají ve svém jídelníčku a nechce se jim na cesty vozit šťavnaté nakládané švestičky. Umetabletky se také hodí, když si nějakým neznámým, těžko stravitelným, či podezřelým jídlem narušíte zažívání a je Vám těžko.).
Jako pojistku na výlety i do letadla, vozívám vegetariánkské paštičky - v aluminiových obalech. Jejich základem je většinou luštěnina a pohanka. Tyto paštičky nemusí být v chladu a mají dlouhou expiraci. Jím je třeba nějakým chipsem, tyčinkou, nebo klidně i jen tak lžičkou. Pokud jedeme jako rodinka vezmu větší balení, pokud jedu sama beru si menší. Je jich několik druhů, nejlepší je vyzkoušet si je vozit si jen ty co vám chutnají. U nás doma máme v oblibě valašskou, fazolovu a amarantovou s bylinkami. Někdy jsem je dokonce jako nouzovku přimíchala do vloček. Máme také podobný typ pomazánek, na bázi tofu - ty se jmenují Patifu.

K těmto svačinkám se hodí různé křupavé chlebíky a chipsy. Oblibě se u nás těší BIO kukuřičné trojhránky, tasovské chlebové placky - je to kulatá oplatka bez droždí, se semínky a chlebovým kořením - je sice trochu křehká, ale nekazí se. Také si na takovéto cesty beru sušené semínkové placky od společnosti Livefood, jsou sice trochu dražší, nicméně jaou tak koncentrovaným zdrojem energie, že je nesním na posezení.

Co se týká sladkých dobrot máme v krámku veliký výběr musli tyčinek, sušenek bez cukru. Já mám v oblibě Flapjacky - jsou v několika příchutích, základ je oves, jsou slazené třtinovým cukrem, jsou hutné, chutné a zasytí i muže. Jako mls se mi osvědčily life bary z ovoce a oříšků, nebo prostě "jen" sušené ovoce.

Abych měla i kvalitní pitný režim beru si na cesty sáčkovanou kukichu, máme i banchu. Zalitá do hrníčku není tak silná jako když si jí doma vařím, ale zásaditým nápojem zůstává a to mi vyhovuje.

Na cestách často používám Guaranu, je skvělá na dodání energie při řízení, pro překonání časových posunů u dalekých letů, jako prevence před rozjetím potíží pomáhá při prochladnutí i při přehřátí, při včasném použití mi moc dobře pomáhá při začátu zánětů.

Vozím si již léta i proteino-vitaminový koktejl F1 vyráběný společností Herbalife. Ten sice v krámku nemáme, jelikož se nemůže prodávat v obchodech, ale pouze přes poradce. Pokud byste někdo měl zájem dozvědět se o něm více, nebo ho vyzkoušet obraťte se přímo na mě (klidně odpovědí na tento newsletter) . Máme i bezlepkovou verzi.

Když je možnost vařit tak si krom výš uvedeného ráda vozím rýžové a ječné vločky. Nějaké těstoviny. Dají se klidně použít i kuskusy.

Na cesty se pro vegetariány hodí i originálně zavařené produkty ze seitanu a tofu. Protože je seitan a tofu bývají většinou v lednici tak máme i ty ve skle v lednici, ale není to u nich potřeba, proto se skvěle hodí na cesty. Mají delší trvanlivost a je jich několik druhů. Klasický seitan speciál, který se zpracovává jako ten který se běžně kupuje v igelitu. Dále jsou pak hotovky seitan ve svíčkové omáčce, seitan s houbami a seitan se shitake. Toto jsou opravdu hodové produkty, stačí je přihřát třeba v teplé lázni - pokud byste měli jen rychlovarku a podle mě i trochu dosolit, nicméně to je vždy individuální.

Červená čočka se rychle vaří a tak abychom měli i nějaké ty proteiny může se použít právě tato čočka a nebo se dá vzít rezervní plechovka třeba s cizrnou. není to stejné jako když si ji doma uvaříme, ale jako dovolenková alternativa na dovču se použít dá.

K tomu si člověk vždy opatří nějakou čerstvou místní zeleninu a má postaráno.

Do neznáma si pro jistotu brávám i nějaké své oblíbené koření, trochu sojovky, umeocta, olivového oleje, sůl v menším sáčku, abych na místě nemusela kupovat velká balení a pak je buď vozit zpátky, nebo nechávat na místě.

Toto jsou možné inspirace pro dovolenou bez all inclusive. Třeba se Vám některé tipy budou hodit i v běžném životě, když potřebujete mít doma nějakou rezervu, nebo uvařit rychlovku.

Děkuji vám za pozornost a těším se s Vámi brzy na setkanou v krámku, na přednášce, nebo ve virtuálním světe.
Karla ze Zdravé výživy