MorgenStund ZÁSADITÁ - KAŠE

Popis

MorgenStund ZÁSADITÁ - ZDRAVÁ - BEZLEPKOVÁ KAŠE

Nastartujte svůj den se zásadotvornou snídaní MorgenStund. Pomáháte tak vašemu zdraví, pozornosti a inteligenci. Je vhodná pro celou rodinu, posiluje obranyschopnost a výdrž.

• bezlepková
• bez laktózy

• bez přídatných látek
• bez přidaného cukru*
• velmi chudá na sodík
• bohatá na vlákninu
• rostlinný zdroj bílkovin
• bez živočišných složek-vhodné také pro vegany
• 90,5% přísad pochází z kontrolovaného biologického zemědělství
• rychle připravená
• mnohotvárné a kreativní varianty receptů

* obsahuje jen ovocný cukr z jablek a ananasu, která jsou v kaši na jemňoučké kousky

Lahodná snídaně Dr. Jentschury je sestavena z prvotřídních surovin, podle principů používaných na udržení acidobazické rovnováhy. Obsahuje jáhly, pohanku, jablka, ananas, dýňová a slunečnicová semínka, sladké mandle a amarant.

Běžná příprava:
3 polévkové lžíce MorgenStund´promícháme s vodou, nebo jinou vhodnou tekutinou a krátce povaříme. Poté necháme kaši odstát. - Tímto způsobem přípravy je kaše krásně jemná.

Rychlá příprava
třeba v hotelu, nebo v práci, když nemáte k dispozici sporák: 3 polévkové lžíce MorgenStund´ zalijeme 200 až 250 ml vařící vody a necháme chvilku odstát. (Pokud si ji třeba děláte do hrnku, tak doporučuji po zalití promíchat, aby se horká voda dostala i do spodní části nádoby.)

Toto zdravé jídlo lze obohatit a ochutit například ovocem, oříšky, kakaem, semínky, pohankovým nápojen, sojovým mlékem, kardamonem, skořicí, zázvorem, kustovnicí, rozinkami, ovocnou šťávou, javorovým sirupem, Jentschurovým Wurzel Kraftem, kvalitními oleji …. navíc jej můžete použít i na pečení.

Osobní poznámka: Tuto kaši jsem dávala synovi, když měl kolem 2 let a projevil se u něj ekzém. Stále ji mám doma jako jednu z variant zdravých snídaní. Když ji vařím, dám si ji do obylného, nebo madlového nápoje a často přidám trochu nějakého sušené ovoce. Třeba 2 nakrájené sušené meruňky, nebo pár kustovnic, nebo pár brusinek, podle toho na co mám zrovny chuť. Zajímavostí u této kaše je, že NENÍ instantní (extrudovaná) jako většina kaší, které se na našem trhu vyskytují. Když jsem 4 roky provozovala obchůdek se zdravou výživou, nenašla jsem u svých 36 dodavatelů kaši, která by byla kvalitativně srovnatelná.

balení: 500g = 14 porcí cena balení: 275,- Kč cena porce: cca 19,60,- Kč
balení: 1000g = 28 porcí cena balení: 495,- Kč cena porce: cca 17,70,- Kč
balení: 2000g = 48 porcí  cena balení: 895,- Kč  cena porce: cca 18,60,- Kč

1 porce (35g) MorgenStund´odpovídá 1,82 BE  obsahuje 128 kcal (543 kj)
1 BE = 19,19 g MorgenStund´.

Již malé děti od 10. měsíce mohou vychutnávat kaši MorgenStund’. Na začátku můžete dětem podávat MorgenStund’ smíchanou s dětskou kašičkou. (dětem bych doporučovala kaši povařit jak je doporučeno v Běžné přípravě, a ne pouze zalít jak je popisováno v Rychlé přípravě)

Země původu: Německo