Irský mech - čerstvý ručně sbíraný

Popis

Čerstvý nesušený Irský mech, ručně sbíraný, v jedinečné RAW kvalitě – unikátní produkt na českém trhu.

Složení: 100% nesušený Irský mech, přirozeně konzervovaný mořskou solí tak, jak je vylovený z moře

DOPŘEJTE SI ŽIVÝ ROSTLINNÝ "KOLAGEN" PRO VAŠE KLOUBY I PLEŤ, S VYSOKOU NUTRIČNÍ HODNOTOU A BLAHODÁRNÝMI ÚČINKY NA VAŠE ZDRAVÍ. Jedná se o rostlinnou alternativu k živočišné želatině - kolagenu.

Irský mech - druh mořské řasy s velkou tradicí v lidovém léčitelství, rostoucí kolem Irska, kde byl v 19. století jedním z hlavních zdrojů výživy tamních obyvatel. Zde se vysvětluje název „irský“.  V dnešní době získává zpět svoji zaslouženou popularitu nejen jako výborný zdroj vitamínů a minerálních látek, ale také jako skvělý pomocník v kuchyni.

Irský mech roste v obrovském množství také na pobřeží Ameriky u Atlantického oceánu a zčásti i u Tichého oceánu.

Čerstvý Irský mech je hodnotnou superpotravinou sám o sobě.

 • je přírodním regenerátorem pro klouby (nejen u lidí, ale i u zvířat)
 • vyzkoušejte ho jako masku na obličej, kde znatelně pleť vyživí a vyhladí, pleť kolem očí vás překvapí svojí jemností
 • namažte pokožku celého těla – pozorujte vypnutí a pružnost pokožky, vaše celulitida pomalu mizí
 • nezapomeňte i na vlasy, kde ho použijte jako zábal pro zlepšení kvality a růstu vlasů
 • obsahuje 15 z 18 esenciálních, tedy pro tělo nezbytných, látek. Je bohatý na vápník, síru, jód, draslík, dále na vitaminy A, D, E, F a K.

Řasy jsou téměř průsvitné, neutrální chutě i vůně. Silnější větvení přechází ve slabší a jeho stonky jsou krásně gelovité, pružné, měkké a vláčné.

JAK LZE IRSKÝ MECH PŘIPRAVIT A KDE HO POUŽÍT?

Obrovskou předností v živé i vařené kuchyni, je SCHOPNOST ŘASY VYTVOŘIT ŽELATINU. Raw a veganskou želatinu, kterou můžeme využít do mnoha živých receptů, např. pro zeleninové želatinové

závitky, cheesecaky, želatinové dorty, gumové medvídky pro děti atd. atd.

Je dokonalým zahušťovadlem a pojivem (je alternativou k vejci).

Neutrální chuť, kterou můžete dochutit na slaný i sladký způsob a lahodná gelovitá konzistence ho přímo předurčuje ke kouzlení v živé, veganské i vařené kuchyni.

Využijete ho všude jako želé nebo želatinu, např. při přípravě zmrzlin, nápojů, dezertů, do salátů a dokonce i v kosmetice při výrobě tělového mléka.

Výjimečné vlastnosti Irského mechu jsou teprve objevovány ve veganských i raw kruzích a to nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Monitorujeme v Lahodnostech stále rostoucí oblíbenost tohoto unikátního produktu.Delší dobu jsem po něm pátrala, protože je to přesně ten čerstvý mech, který ve svých videích tolik vychvaluje Markus Rothkranz (video je níže).

Naše tělo nedokáže plně tvořit kolagen, je třeba ho doplnit stravou, či potravinovými doplňky. Je báječné, že nás příroda obdařila tak lahodným živým kolagenem, v podobě Irského mechu, a nemusíme jíst želatinu z hovězích a vepřových kůží.

Co můžete očekávat, když zařadíte Irský mech do vašeho jídelníčku?

 • proklouznete stářím stále mladí, s vyhlazenou pletí, tělem jako proutek a vlasy krásnými, jak indické tanečnice
 • kdyby vaše klouby mohly mluvit, jistě by křičely radostí nad tou dávkou kolagenu a výživy, kterou jste jim dopřáli
 • vaše chrupavky, kosti, šlachy, zuby, dásně i celý pohybový aparát se téměř zastavili v opotřebování – cítíte se vitální a plní energie
 • dlouhodobé sportování vaše klouby nebude tolik zatěžovat
 • rychle zatočíte s chřipkou (i typuB), zánětem průdušek, infekčním otokem kloubů, střevními problémy a problémy se štítnou žlázou. Pomůže vám i u tuberkulózy, nádorů a vředů, má antivirové účinky.
 • doplněním selenu z řasy se postaráte o hormonální rovnováhu a funkci štítné žlázy
 • vaše játra se začnou zbavovat tuku
 • odstraníte z těla těžké kovy a radiaci (zejména z používání mobilních telefonů)
 • vděčná vám budou i vaše zvířata, tato výživa se bude líbit zvířecím seniorům i mláďatům - posílí jejich skvělý a zdravý růst, působí i jako prevence
 • ​vaše rodina je spokojená, našla výborný lahodný produkt s širokým využitím v kuchyni i v péči o tělo
Jak se používá čerstvý Irský mech?
Čerstvý Irský mech je třeba připravovat trochu jinak než mech sušený. Čerstvý Irský mech nejprve dobře properte a poté namočte v teplé vodě (ne v horké, aby byla zachována jeho raw kvalita) po dobu cca 12 hodin. 1-2x můžete vyměnit vodu a mech ještě proprat. Poté ho rozmixujte v mixéru bez přidání vody na konzistenci hladké želatinové pasty.