Sestavení programu na dosažení zdravého pH

Když dospějete k závěru, že jste překysení, je dobré vybrat si program tak, abyste jej mohli dodržovat až do doby, kdy se vaše pH navrátí do rovnováhy. Může to být doba několika měsíců, v literatuře se uvádí i 10% doby kdy jsme se překyselovali. Osobně jsem první pokroky viděla již v prvních 2 měsících, u klientů vídám zlepšení během několika týdnů. PH velice ciltlivě reaguje na skladbu Vaší stravy, na stres který prožíváte. Programy na odkyselování mohou snížit následky Vašeho nezdravého životního stylu.

Každopádně je potřeba se zamyslet nad tím, co všechno můžete upravit a čeho se již vzdát nechcete. Pokud máte nějaké život ohrožující onemocnění, je vhodné být na sebe přísnější co se týká vynechání hlavních zdrojů překyselení. Člověk, který se odkyseluje jen tak, aby se prostě cítil lépe, může být benevolentnější.

Překyselení většinou lidé zjistí změřením pH ranní moči, pozorováním neduhů, které jsou v nějakém seznamu souvisejícím s překyselením, někdy za mnou přijdou i s tím, že jim překyselení vyšlo v laboratorních testech u lékaře a překyselení u sebe v poradně testuji i prostřednictvím biorezonančního přístroje BICOM Optima.

Odkyselování organizmu, pokud se dělá správně, není žádný drastický proces i když název jako takový může vylekat.

Zjednodušeně řečeno odkyselování provádíme buď tak zvané odlehčené dvojsložkové, nebo klasické, které má kroky 3.

Ráda klientům radím s výběrem programu, nicméně zjistila jsem, že si mnozí lidé chtějí vybírat bez asistence,  nebo si koupí cokoliv jim přijde pod ruku a má na sobě nápis odkyselení, jen protože to je populární ... tak zde uvádím alespoň základní vodítka.

Dvojsložkové odkyselování se skládá ze zásadité péče pomocí Meine Base (koupele nohou, celotělové koupele, nebo zásaditých podkolenek či papučí). Zásaditá péče přes pokožku celého těla, nebo jen chodidel, vytáhne na jednoduchém principu vyrovnání pH část nadbytečných odpadních látek. Díky zásadité péči je podpořena funkce jednoho z našich důležitých vylučovacích orgánů, pokožky, díky odvedení části překyselní pokožkou se odlehčí dalším orgánům, které překyselení zatěžuje.
Druhá nezbytná složka je doplnění minerálních látek nezbytných k neutralizaci překyselení v našem těle. Toto lze pestrou bohatou na minerální látky, nebo pomocí minerálních doplňků. Osobně kombinuji oba zdroje.  Minerální látky dopňuji WurzelKraftem, Schindeleho minerály, a dalšími zdroji vápníku. Určitě nejde o to používat všechny tyto doplňky dohromady, jde o to vybrat si ty, které Vás nejvíce osloví, budou Vám vyhovovat a budete si je moci dopřát dlouhodobě.

3 složkové kompletní odkyselování se navíc rozšiřuje o odkyselovací čaj 7x7, který pomáhá rozpouštět strusky. Strusky jsou již usazené soli -odpadní látky, které těle vznikly jako následek překyselení. Pokud uvolňujeme již usazené odpady, je samozřejmé, že se s nimi naše tělo musí znovu vyrovant, proto je důležitá jak zásaditá péče pomocí koupelí, tak doplnění minerálních látek a přísun vody.

Další kroky, které pomáhají při odkyselování organizmu: dostatečně pít vodu, hýbat se nejlépe na čerstvém vzduchu a kvalitně dýchat, omezit, nebo vynechat sladké, uzeniny, bílou mouku, bublinkové ochucené nápoje, kávu a černý čaj, vyhnot se kouření, nadbytku masa, omezit stres, neomezovat přirozené pocení, pomoci mohou i prostředky na posílení funkce jater např čaje, nebo přípravky, případně olej z ostropestřce, také čaje na podporu funkce ledvin jsou při procesu odkyselování prospěšné.

Skladba potravy by měla být v poměru 80% zásadotvorná a 20% kyselinotvorná. Doporučujeme se nepřejídat. Skladbu potravy mít pestrou jak co se týká barev, tak co se týká složení. V těch 80% je většina zeleniny, zralé ovoce, jáhly, pohanka, quinoa, amarant, dále pak potaviny, které v sobě obsahují přírodní minerály např. chia semínka, včelí pyl, klíčky, také doporučujeme kvalitní za studena lisované oleje ... je dobré se pozorovat a vynechávat potravu po které se necítíte dobře, býváte unavení a otupělí, naopak do svého jídelníčku zařazovat taková jídla, po kterých se cítíte dobře.

V rubrice Příspěvky - recepty postupně vkládám i recepty, které Vám mohou být inspirací při zpestřcování Vašeho jídelníčku.

Co se týká odkyselování v období, kdy ženy z jakéhokoliv důvodu přestanou menstruovat - těhotenství, kojení, menopauza, některé gynekologické operace, používání antikoncepce, která omezuje menstruaci (tím pádem nefunguje jeden z důležitých ženských mechanizmů na odvádění odpadních látek), jsem napsala samostataný příspěvek, který najdete v poradně pro registrované. Uvidíte jej, pokud se na našich stránkách zaregstrujete.

Registraci můžete udělat ve vrchní části našich stránek. Na e-mail, který vyplníte při registraci vám přijde aktivační link, po jeho odkliknutí se již můžete jednoduše přihlašovat do úrovně našich stránek pro registrované.

Přejeme Vám užitek z jakýchkoliv opatření, která směrem ke zdravému pH podniknete. Je to proces, způsob uvažování, umění vybírat si co je pro Vás nejlepší. Nesnažte se o příliš složité koncepty, mohli byste mít těžkosti je dodržovat. Začněte se základem a postupem času můžete přidávat další opatření, nebo produkty.

Odkyselení není náhradou lékařské péče, jedná se úpravu životosprávy takovým způsobem, aby naše těla měla vyrovnyné pH, čímž se výrazně zvyšuje jejich odolnost. Pokud vnímáte, že byste se chtěli poradit, tak nám určitě napište club-vital@seznam.cz , v e-mailu popište proč Vás odkyselování zajímá.

Nemyslím si že všichni potřebují hned všechny produkty, které nabízíme, proto ráda poradím podle vašich současných potřeb.

Odkyselení rozhodně doporučuji těhotným ženám, kojícím ženám, ženám po zákrocích kdy je jim omezena možnost přirozeně menstruovat, lidem, kteří chtějí zhubnout, lidem před, v průběhu i po chemoterapiích, osobnám s kožními problémy, maminkám, kterým často churavějí děti, mužům po infarktu, osobám ve stresové zátěži, lidem pracujícím v znečištěném prostředí ... a dalším lidem, kterí mají pocit že by jim odkyselení mohlo pomoci.

Ještě jednou pro jistotu napíši: "Odkyselování organizmu není žádný zázralk ani lék, jedná se o přírodní prostředky spojené se zdravým selským rozumem a ochotou přijmout zodpovědnost za to, jak se cítíme." Osobně jsem za sebe, svého syna  , tatínka a další lidi ráda, že jsem se k tomu konceptu s celostním přístupem dostala. K celostnímu přístupu jsme se dostala, kyž se mi narodil syn a mě začali obtěžovat některé projevy překyselení. Dnes je synovi 7 let a mé nadšení pro proces odkyselování stále trvá. Mnozí lidé, kteří se na mě obrátili jsou se svými výsledky nadmíru spokojeni. Někteří si absolvovali několika měsíční intenzivní kůru a k prostředkům se vracejí, když se jim přitíží, jiní vzali odkyselování jako součást své osobní hygieny a průběžně si jím snižují následky svého životního stylu ať už se týká jídelníčku, stresu, nebo jiných vlivů vedoucích k překyselení.


Související produkty - Sestavení programu na dosažení zdravého pH

7 x 7® bylinný čaj je vyvážená bylinná čajová směs ...

Od 265.00 Kč

SCHINDELE’S MINERALIEN® - jsou skvělým výživovým ...

Od 695.00 Kč

MeineBase® zásaditá-minerální směs s mnohostranným ...

Od 90.00 Kč

Omnimolekulární "živá" potravinová směs k doplnění ...

Od 840.00 Kč
* Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH